Kasy fiskalne do pracy w terenie

kasy fiskalne
kasy fiskalne
Praca w terenie, gdzie nie zawsze jest na czym położyć niezbędny sprzęt i bywa, że pogoda krótko mówiąc nie rozpieszcza, nie należy do łatwych dla sprzedawców bazarowych czy kontrolerów parkingowych. Dodatkowo, gdy przychód jest na tyle duży, że biznes z góry wymaga posiadania kasy fiskalnej, dochodzi jeszcze problem wygody korzystania z tego urządzenia przy sprzedawaniu oferowanych dóbr. Na szczęście kasy fiskalne dostępne na rynku sprzedaży są znakiem obecnych czasów, a coraz nowocześniejsze rozwiązania, z których korzysta się przy ich projektowaniu i produkcji wychodzą na przeciw zmartwieniom wyżej wymienionych użytkowników.

Do pracy na otwartej przestrzeni potrzeba małej, poręcznej kasy, która oprócz drobnych gabarytów będzie niezawodna i wytrzymała, żeby przez całą dniówkę wytrzymała na naładowanej uprzednio baterii, bez konieczności poruszania się z uwiązaniem przez kabel zasilający urządzenie. Wyraźny wyświetlacz, odporny na odbijanie promieni słonecznych, oraz na przemakanie, też jest bardzo istotnym elementem. Łatwe do wciskania, gumowe klawisze przyspieszą proces wprowadzania danych, a otwór do drukowania paragonów/bilecików w jednym przyspieszy proces pokwitowania transakcji. Obsługa obcej waluty (z reguły EURO) zagwarantuje możliwość obsłużenia klienta zagranicznego, szczególnie kiedy w pobliżu nie znajduje się żaden kantor, a barierą przy kontakcie pozostaje język.

Kasy fiskalne mają również kilka innych plusów. Dzięki nim łatwiej utrzymać poprawną księgowość firmy, biorąc pod uwagę formę zarabiania pieniędzy i konieczność wędrówki na placu po świeżym powietrzu. Firmy oferujące najlepsze usługi w tym zakresie i produkują kasy fiskalne spełniające wszystkie zalecane kryteria to:

  • Mercury
  • Posnet
  • Innova
  • Elzab
  • Emar
  • Elcom
  • Farex

Co najważniejsze, ceny tych, małych kas nie są wysokie – wahają się pomiędzy kwotą 800 złotych do lekko powyżej 1000 złotych, choć często natrafić można na promocje. Kasy te są niezawodne i rocznie zyskują sobie kolejnych zadowolonych użytkowników.