Kasy fiskalne – kiedy będą nam potrzebne i jak wybierać?

Kasy fiskalne
Kasy fiskalne

Firma to ogrom obowiązków oraz często bardzo wysokie wydatki. Zazwyczaj nasza firma w początkowej fazie przynosi straty i musimy do tego wszystkiego dokładać swoje pieniądze. Jeszcze gorzej robi się w momencie, gdy przychodzi czas na zamontowanie kasy fiskalnej w naszej firmie. Nikt tego nie lubi bo fiskalizacja wiąże się z wyższymi podatkami oraz znów dodatkowymi obowiązkami, ale nie ma co narzekać. Aby mieć jak najmniej problemów przy tego typu rozliczaniu trzeba po prostu kupować sprzęt wysokiej jakości, który zadba o to, aby nasz sen był po prostu bardzo spokojny.Każda firma musi posiadać kasy fiskalne w momencie, gdy przekroczy pewien pułap rocznych dochodów. Każdego roku pułap ten jest określany przez Ministra Finansów, a więc może być on stosunkowo płynny. Warto pilnować przepisów prawa, aby nie okazało się, że na przykład cały rok nie korzystaliśmy z  kasy fiskalnej kiedy już dawno powinniśmy mieć ją zainstalowaną w firmie. Fiskalizacja niesie za sobą parę nowych obowiązków. Po pierwsze bowiem musimy gromadzić wydawane klientom paragony. Są one zawsze drukowane na dwóch rolkach, z czego z jednej wydaje się paragon klientom, a druga pozostaje do naszej dyspozycji i trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Mało tego raz na dwa lata mamy obowiązek przeprowadzić kontrolę stanu technicznego naszej kasy fiskalnej.

Niezwykle istotnym jest to, aby pamiętać o terminach takich przeglądów. Jeśli nasze kasy fiskalne mają przegląd po terminie nawet jeden dzień to możemy być pewni tego, że dostaniemy mandat, często naprawdę bardzo wysoki i szczególnie w przypadku małych firm naprawdę nie warto kombinować. To zwyczajnie się nie opłaca.

Przeglądy techniczne warto tak naprawdę robić częściej, aby nasze Kasy Fiskalne działały jak najdłużej. Do tego nie powinniśmy oszczędzać na tych urządzeniach. Warto kupić kasę droższą od znanego producenta. Jest ona zrobiona z trwałych podzespołów co zapewnia wieloletnią, bezawaryjną pracę. Do tego kasy tego typu są łatwe w obsłudze i pozwalają sprawniej rozliczać się z naszych obowiązków wobec państwa.