Kasy fiskalne na bazarach

Kasy fiskalne
Kasy fiskalne

Targ to miejsce, w którym szybko i tanio możemy dokonać zakupu. Duża liczba handlowców to komfort dla kupującego. Nie dość, że swobodnie może wybrać towar, który go będzie satysfakcjonował, to jeszcze może się potargować (o czym nie ma mowy w sklepie, gdzie produkty posiadają już metki z ceną). Wielu klientów zdziwiło się zapewne, że wraz z zakupioną bluzką wydano im paragon fiskalny. Osoby pracujące na targach mają bowiem obowiązek rejestrowania swoich obrotów przy pomocy kasy fiskalnej, chyba, że przysługuje im zwolnienie. Warto znać przepisy, ponieważ za brak kasy fiskalnej handlowiec może otrzymać mandat.

Osoby, które sprzedają swój towar na bazarach, podobnie jak inni podatnicy, powinni posiadać kasy fiskalne. Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży powstaje dlatego, iż produkty są sprzedawane nie firmom, a klientom detalicznym. Oczywiście i tę grupę podatników obejmują zwolnienia.

Handlowcy na targowiskach, mający utarg mniejszy niż 20 000 złotych rocznie, nie muszą posiadać kas fiskalnych. A od momentu przekroczenia tegoż limitu, mają dwa miesiące na zakup kasy fiskalnej.

Pracownicy urzędu mogą skontrolować dane targowisko, dlatego lepiej nie ryzykować. Jeżeli ciąży na nas obowiązek rejestrowania obrotów, dostosujmy się do obowiązującego prawa. Mądrze wybrane kasy fiskalne to gwarancja niezawodności urządzenia na długie lata.

No właśnie, jakie kasy najlepiej sprawdzą się na bazarach? Niewielkie. Powierzchnia na stoisku bazarowym jest mocno ograniczona. Takie kasy fiskalne powinny być mobilne, bo przecież na targowiskach nie zawsze mamy dostęp do zasilania. Wybierajmy te z wytrzymałym akumulatorem, bo tylko on zagwarantuje nam bezproblemową pracę przez cały dzień.

Obudowa kasy fiskalnej powinna być wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jej obsługa nie powinna być skomplikowana. Kasa w sprzedaży bazarowej może mieć również wiele przydatnych funkcji (wysuwana rączka, służąca do przenoszenia, blokada przypadkowego naciśnięcia klawiatury) i akcesoria (na przykład pokrowiec na kasę, ułatwiający jej transport).