Kolektory danych- hurtowe zamówienia

Kolektory danych
Kolektory danych

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wyposażenie sklepu w asortyment sprzedażowy gdzieś się musi odbywać. Jak najbardziej mamy hurtownie,a  także specjalne sklepy, w których właściciele detalicznych placówek handlowych mogą się zaopatrywać. nie mniej jednak jak wiadomo nikt w takich miejscach nie dokonuje pojedynczych zakupów. Chodzi o to, że najczęściej trzeba kupić od razu całe opakowanie zbiorcze, a niektórzy nawet biorą po kilka z tego samego asortymentu. wszystko zależy przecież od potrzeb i utargów w danym miejscu. Nie mniej jednak wykonanie i przyjęcie takiego zamówienia w hurtowni musi być nieco czasochłonne, chyba, że hurtownia jest wyposażona w specjalne urządzenia, które znacznie ułatwiają przyjęcie i zatwierdzenie zamówienia od każdego klienta.Chodzi oczywiście o kolektory danych. Nie mniej jednak nie jest tak, że dostarcza się klientowi takie urządzenie, a on sam chodzi o terenie hurtowni czy magazynu i skanuje produkty, którymi jest zainteresowany. Wszak mogłoby to wywołać dość spory chaos, wszak klienci nie znają rozmieszczenia produktów w całym sklepie hurtowni. Zatem najlepiej jeśli wybierze on się na takie zakupy razem z pracownikiem sklepu. Wszystko to dlatego, ze taka osoba będzie miała pojęcie co gdzie się znajduje. Dzięki temu wykonanie całego zamówienia nie powinno potrwać przesadnie długo.

Drugą możliwością jest przyjęcie zamówienia w tradycyjny sposób, a wiec przy pomocy telefonu, faksu lub też droga elektroniczną. Następnie zostaną wzięte kolektory danych i można udać się na teren hurtowni. Z tym, że w tej sytuacji to już tylko pracownik tego miejsce skanuje kody i samodzielnie wykonuje zamówienie dostarczone przez klienta. Na pewno dzięki temu nie ma możliwości zagubienia takie zamówienia. Tym bardziej jeśli od razu zostanie ono zeskanowane w taki sposób. Wszystko będzie w systemie i można przystąpić nie tylko do przygotowania zamówienia, ale również do szybkiego jego zrealizowania.

Jeśli już mamy te etapy za sobą to możemy wykorzystać Kolektory danych do wykonania potwierdzenia zamówienia. W tym wypadku chodzi o to, że na podstawie zebranych tam danych możemy wykonać dokumentacje potwierdzającą transakcje zakupu.