Skanery kodów kreskowych – najczęściej spotykane rodzaje

Skanery kodów kreskowych
Skanery kodów kreskowych

Obecnie mamy na rynku naprawdę wiele ciekawych urządzeń, które w sposób bardzo znaczący poprawiają nie tylko naszą wygodę, ale także tak naprawdę ułatwiają nam codzienną pracę. Doskonałym tego przykładem są specjalne skanery do skanowania kodów kreskowych znajdujących się na różnych produktach. Dawniej urządzenia te były bardzo nieporęczne, mało dokładne, a do tego kosztowały majątek. Z tego powodu znaleźć można je było praktycznie głównie przy kasach w dużych marketach. Dzisiaj te małe urządzenia z powodzeniem są wykorzystywane także w różnego rodzaju małych sklepikach, ale zdecydowanie nie jest to jedyna możliwość ich wykorzystania.Najbardziej typowym przykładem są tutaj skanery kodów kreskowych, które niejako zostały już wbudowane w kasę. To urządzenie praktycznie zawsze zamontowane jest w kasach dużych sieci handlowych, na przykład marketach. Pracownik takiej kasy zwyczajnie przesuwa towar po szklanej szybie, pod którą ukryty jest pryzmat generujący światło, które to odpowiada właśnie za zeskanowanie danego produktu. Urządzenie jest oczywiście sporych rozmiarów, ale w zamian za to posiada naprawdę dużą czułość i dlatego ułatwia skanowanie towarów.

Do kas dokupuje się jednak także małe, ręczne skanery kodów kreskowych. Te są idealne na przykład w przypadku skanowania produktów, które mają pozaginane kody kreskowe lub też kody te znajdują się w bardzo niedostępnych miejscach. Są one także czułe, jednak mniej dokładnie, gdyż wiązka światła musi idealnie trafić na skanowany kod. To właśnie te małe skanery bardzo często są stosowane w małych sklepach, gdzie doskonale się sprawdzają.

Podobne Skanery kodów kreskowych wykorzystuje się jednak także w magazynach. W tym wypadku skaner posiada jednak dodatkowo własny, mały komputer. W dużej mierze jest to więc palmtop, który posiada zakończenie skanujące. Po co takie rozwiązanie na magazynie? Dzięki temu pracownik magazynu skanując dany produkt od razu ma na ekranie wyświetlone wszystkie informacje o nim. Nie trzeba chodzić do biura lub też nosić przy sobie mało poręcznego laptopa. Takie skanery pozwalają także na szybką zmianę danych oraz także prowadzenie inwentaryzacji.