Systemowe kasy fiskalne dla sklepów

kasy fiskalne
kasy fiskalne
Systemowe kasy fiskalne są najbardziej tradycyjnymi modelami kas, jednak i w ich przypadku do technologii wkradło się już wiele nowinek technicznych. Kasy te zyskały przede wszystkim nowoczesny wygląd, usprawniły swoją funkcjonalność, oraz wciąż pozostają niezawodne. Systemowe kasy fiskalne sprawdzają się najbardziej w warunkach sklepowych, hipermarketowych, ogólnie w takich miejscach, gdzie dziennie przewija się masa klientów. Kasy bez problemu radzą sobie z obsługą klienta jednego po drugim i nigdy nie zawieszają się, dbając o komfort pracy kasjerów.

Do wyboru na rynku są kasy z wbudowanym wyświetlaczem, a także takie z nowocześniejszym designem, gdzie wyświetlacz jest na podwyższeniu, dobrze widoczny dla klienta. Kasy fiskalne systemowe posiadają takie możliwości jak elektroniczna kopia paragonów, ogromna dostępna baza danych, administrowanie pracą kasjerów, uwzględnianie różnego typu rabatów (np. dwa produkty w cenie jednego), cena dla niektórych towarów może być zmieniana (przydatne przy promocjach), dostępność listy podręcznej wszystkich towarów, raport o przyjęciu walut zagranicznych i obsługa do ośmiu walut obcych.

Usprawnienia w stosunku do małych i średnich kas są widoczne gołym okiem. Jednak tamte modele także są bardzo użyteczne przy innym rodzaju handlu czy prowadzeniu sprzedaży usług. Systemowe kasy bez problemu pracują taśmowo i przez cały dzień, nie pobierając przy tym znacznej ilości prądu. Zasilanie sieciowe z możliwością pięciogodzinnej pracy na akumulatorze. Pamięć fiskalna wynosi około 2 tysiące zapisów. W zestawie z reguły otrzymuje się rolkę papieru na paragony i instrukcje obsługi. Często producenci dołączają kilka innych rzeczy.

Kasy pracują w maksymalnej temperaturze 35 stopni Celsjusza, przy wilgotności wahającej się od 40% do 80%. Są zatem bardzo wytrzymałe, zważywszy, że rzadko zdarza się, iż placówki nie są klimatyzowane dla komfortu kupujących. Gwarancja nie obejmująca uszkodzeń mechanicznych na okres dwunastu miesięcy.

Przy zakupie kasy fiskalnej warto pomyśleć od razu o czytniku kodów kreskowych, który będzie współpracował z głównym urządzeniem i pomagał kasjerowi.