Unia Europejska gwarantuje nam tanie rozmowy międzynarodowe

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

Czy jeszcze 15-20 lat temu ktoś by pomyślał, że telefony komórkowe mogą stać się tak bardzo popularne w przyszłości? Pierwsze telefony były urządzeniami niezbyt poręcznymi. Nie dość, że bardzo dużo ważyły to jeszcze ich gabaryty były na tyle poważne, że ciężko było tak naprawdę wyobrazić sobie trzymanie ich po kieszeniach. Gorsze było jednak to, że ceny połączeń komórkowych były wręcz zabójcze. O ile w sieci było jeszcze znośnie, tak dzwonienie na telefony stacjonarne czy do innych sieci komórkowych dosłownie kosztowało majątek. Lepiej nie wspominać ile kosztowały rozmowy poza granice naszego kraju. Dzisiaj sytuacja znacząco się zmieniła. Telefony są małe, bardzo funkcjonalne, tanie, a do tego rozmowy kosztują coraz mniej i ludzie korzystają z tych urządzeń dosłownie nałogowo.Telefony komórkowe stały się na tyle popularne, że coraz więcej osób wręcz nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich. To trochę tak jakby wyjść z domu bez prawej ręki i to wcale nie jest przesadzone stwierdzenie. Urządzenia te są malutkie, poręczne, a do tego służą nie tylko do telefonowania, ale tak naprawdę stanowią mobilne centrum rozrywki czy nawet biuro naszej firmy. Najważniejsze jest jednak to, że dzisiaj mamy tanie rozmowy dzięki dużej konkurencji na rynku i nowoczesnym technologiom.

Budowanie infrastruktury nie kosztuje tak dużo jak kiedyś, a ogromna konkurencja na rynku telefonii komórkowej sprawa, że ceny połączeń znacząco spadają. Normą są dzisiaj niedrogie abonamenty z nielimitowanymi połączeniami. Tanie rozmowy to żadna fikcja i właśnie z tego powodu tak wiele osób korzysta dzisiaj z telefonów komórkowych. Istotne jest jednak to, że także ceny połączeń międzynarodowych są bardzo niskie.

Duża zasługa w tym Unii Europejskiej, do której oczywiście Polska należy. Prawo unijne ograniczyło znacząco koszty połączeń wewnątrz unii i jednocześnie je ujednoliciło. Już mamy Tanie rozmowy, a w najbliższe przyszłości koszty takich rozmów prawie zrównają się z połączeniami krajowymi. To na pewno świetna informacja szczególnie dla firm, które działają na całym rynku europejskim i często muszą wykonywać właśnie takie połączenia telefoniczne.